Antalya Temizlik Şirketleri | Apartman, Merdiven, Ofis Temizliği - BLOG8
0 555 057 36 25

Marka Temizlik

MUTFAK MI KİRLİ? SADECE 5DK

Mutfak gündelik yaşantımız da sık sık kullandığımız, hayatımızda ön sıralar da yer tutan bir alan. Sağlığımız için dikkat edilmesi gereken de bir alan. Yağ, yemek kalıntıları, bulaşıklar, tabaklar çatallar derken içerisinde temizliği barındıran bir çok alana da ev sahipliği yapıyor. Özellikle kurumuş lekeler, yağ lekeleri çıkmakta zorluk çıkardığı için hem yorgunluğa hem vakit kaybına sebep olmak da. Peki var mı bunun pratikliği? Evet var. Şimdi sizinle 5 dk da mutfak temizliğinin püf noktalarını paylaşacağım.

      İlk önce yağlı ve kurumuş lekeli kısımlar uğraştıracağı için oraya yağ çöz sıkın ve diğer işlere geçin o inatçı lekeler çözülünce hemen orayı silin.

      Bulaşıkları hemen aradan çıkartın.

      Tezgah ve masayı bulaşıktan sonra silin. Bu tekrar kirlenmesini önler.

       En son yeri süpürün ve silin. Bu tekrar yere bir şeylerin dökülmesini engeller.

      Yağ çöz sıktığınız kısımları temizledikten sonra, hızlıca dağılmış raf içleri  kaşıklık gibi yerleri düzenleyin.

      Vaktiniz kalırsa buzdolabının içine de bir göz atın.

Yukarı da sizin hem emeğinizden hem vaktinizden kazanç sağlayacağınız tüyolar verdim. Mutfak her alana göre daha titiz çalışılması gereken bir alandır. Temizlemesi ne kadar güç dursa da, belirli bir sıra ve düzen sağlanırsa, hem daha kolay hem de daha temiz bir mutfak elde etmiş olursunuz. Mutfak da dikkat edilmesi gereken diğer husus ise, kullanılacak olan deterjan seçiminin iyi yapılması ; bu mutfağın yiyeceklerle iç içe olması kaynaklı sizin sağlığınız için önem taşımakta. Ayrıca deterjanları yiyeceklerin bulunduğu yerler üzerinde kullanmamanızı tavsiye ediyorum. En ufak bir yiyeceğe sıçraması ve sizin bunu fark etmemeniz. Kötü sonuçlar doğurabilir. Eğer hem vakit hem güç olarak imkanınız yoksa Antalya Temizlik Şirketleri bu konu da çok iyi işler çıkarıyor. Siz şartlarınızı net bi şekilde ifade edin. Umarım yararlı bilgiler olup, mutfak temizliğinizi kolaylaştırmış oluruz. Hem temiz bir mutfak bizim kendimize olan sayımızın göstergesidir  Son olarak temizlikte kullanılan deterjenlara lütfen dikkat edelim. Temiz mutlu, vaktinizin size kalacağın; hızlı temizlik günlerini size dilerim.

 

Stor Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Hemen hemen her evde bulunan stor perdeler evimize farklı bir hava katmakta ancak bu perdeleri kullananların akıllarındaki soru işareti bu perdenin nasıl temizlendiği ile ilgilidir. Bu hususta da temizlik hizmeti veren firmaların tavsiyelerine uymak en akıllıca olanıdır.  Bu bağlamda stor perde temizliği nasıl yapılır sorusunun cevabı da bu işi profesyonel olarak yapan firmalardadır.

Adım Adım Stor Perde Temizliği 

·        Antalya temizlik şirketleri firmamızda sizlere vereceğimiz tavsiye üzerine stor perdelerinizi çok kolay bir şekilde temizleyebilme fırsatına erişeceksiniz. 

·        Öncelikle stor perdeniniz dikkatli bir şekilde yerinden çıkarmanız gerekmektedir. Daha sonra yapacağınız adım ise çıkardığınız stor perdesi için evinizde ona uygun bir yer açmalısınız.  Evinizin balkonu yeterli derece büyükse ya da teras katınız varsa bu iki yer stor perdenizi yıkayabilmeniz için biçilmiş kaftandır. Eğer böyle bir imkanınız yoksa evinizin her hangi bir bölümünü de stor perdeniz için kullanabilirsiniz. 

·        Stor perde için yıkanacak yer ayarlandıktan sonra yapılacak iş stor perdenizi dikkatlice yerinden çıkarmak olacaktır. Hiç zor olmayan bu işlemi yaptıktan sonra stor perdenizle beraber perdenizi koyacak alana doğru yönelebilirsiniz. 

·        Stor perdenizi yıkayacağınız yere getirip perdenizi özenle ve hiçbir yerinde kırışıklık olmayacak dümdüz bir şekilde serebilirsiniz 

·        Antalya ofis temizliği firmamızın yine tavsiyesi üzerine büyükçe bir kovaya kovanın yarısından biraz fazla olacak şekilde ılık su ile doldurun. Daha sonra suyun içine stor perdeniz için kullanacağınız olan sabun deterjan ya da şampuan ilave edin. Burada güzel kokulu deterjan ya da şampuan tercih etmeniz daha iyi olacaktır 

·        Su ile birlikte iyice özümsenen deterjanlı suyunuz stor perdenizin yanında hazır halde bulunsun. Antalya apartman temizliği firması olarak sizlerden ricamız burada kullanacağınız deterjanınız kaliteli olduğuna ve stor perdenize zarar vermeyecek şekilde olduğuna dikkat etmeniz olacaktır 

·        Daha sonra bir sünger yardımıyla süngerinizi ıslatıp suyunu da iyice sıktıktan sonra eldivenli ellerinizle stor perdenizi silmeye başlayabilirsiniz. 

·        Antalya merdiven temizliği firmamızın tecrübelerine dayanarak stor perdenizi silmeye kenarlardan değil de kenarlara yakın bir bölgeden başlamak gerekir.  Çünkü stor perdenizin tam kenarlarında ipliklerinde kirlenmeler olabilir. 

·        Süngeriniz silme işlemi bittikten sonra suyunu mutlaka boş bir kovaya boşaltın daha sonra ise sildiğiniz yüzü kuru bir havlu yardımıyla güzelce kurulayın 

 

·        Stor perdenizin ön yüzü için yaptığınız bu işlemi arka yüzü için de yaptığınız zaman işlem tamamlanmış olacaktır.